Laikraštis „Post Scriptum“Pilietinis ugdymasLenkijos-Lietuvos akademija

„Post Scriptum“ savo straipsnius publikuoja ne tik VU TSPMI studentai, kuriems tai yra vertinga savirealizacijos galimybė, bet ir Instituto dėstytojai, intelektualai, garsūs Lietuvos meno ir mokslo veikėjai.
Naujausiojo „Post Scriptum“ tema – „Vizijos Lietuvai“. Šiuo metu yra ruošiamas „Kairė“ numeris.
Korporacijos nariai, jausdami tiek pilietinį, tiek profesinį stimulą pasidalinti su Lietuvos moksleiviais savo žiniomis ir patirtimi, kaupiama studijų ir Korporacijos veiklų metu, rengia įvairius moksleivių pilietinio ugdymo projektus, jaunųjų politologų mokyklėles. Vykdomais projektais siekiame Lietuvos moksleiviams atskleisti pilietiškumo svarbą kiekvieno mūsų kasdienybėje: nuo mokyklos iki laisvalaikio, padėti moksleiviams suprasti juos supančią socialinę ir politinę aplinką, suteikti žinias apie filosofines individo ir visuomenės ištakas bei tarptautiniuose santykiuose egzistuojančius paradoksus.
Patirtis vykdant projektus parodė, kad jauni įdomūs žmonės geba labai greitai ir kokybiškai užmegzti kontaktą su moksleiviais. Žinoma, pagrindinis stimulas yra mūsų siūlomas mokymų turinys. Jis sukurtas taip, kad visos pristatomos temos būtų pateikiamos išradingai ir įdomiai – per diskusijas, video peržiūras, aktualius pavyzdžius ir simuliacinius žaidimus. Visi mūsų vykdomi projektai yra nemokami.
Lenkijos-Lietuvos akademija (len. Akademia Polsko-Litewska) – nuo 2009 m. pavasario vykstantys
Krokuvos nevyriausybinės organizacijos Jogailaičių klubo (len. Klub Jagielloński) ir korporacijos „RePublica“ studentų mainai. Jų tikslas – stiprinti bendradarbiavimą tarp Lenkijos ir Lietuvos jaunimo, abipusiškai gilinant nestereotipines žinias apie abi kultūras, jų istorinius, ekonominius, socialinius santykius, ir taip skatinti atvirą akademinę diskusiją bei tarpkultūrinį dialogą.
