Kovo 11-ąją Vilniaus senamiestis buvo perpildytas žmonių. Vieni žygiavo nešini milžiniškomis trispalvėmis Gedimino prospektu, antri klausėsi įkvepiančių kalbų Nepriklausomybės aikštėje, treti apie laisvę diskutavo jaukiose miesto kavinukėse. Tačiau šiame skirtingai nepriklausomybę švenčiančių žmonių būryje ypatingai išsiskyrė orientacinių žaidynių Paskui Nepriklausomybę literatų pėdsakais” komandos. Pastarosios blaškėsi po senamiestį tiriamai apžiūrinėdamos pastatus ir skulptūras. Nešinos lapais, kažko įnirtingai ten beieškodamos, ko gero, atsakymų į joms rūpimus klausimus. Bet lapuose rastos užuominos tik dar labiau glumino…

Jau tradicija tapusios orientacinės patraukė net 30 komandų dėmesį. Šias netradiciškai kovo 11-ąją kviečiančias paminėti žaidynes organizavo dvi Vilniaus universiteto studentų korporacijos: tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto korporacija „RePublica“ ir istorijos fakulteto — „Tilia“. Būtent jos gausią 200 žmonių minią pakvietė prie A. Mickevičiaus paminklo, kur išdalinus visas reikiamas instrukcijas buvo duotas orientacinių startas. Į painiomis užduotimis apsunkintą kelią po senamiesčio gatves ir gatveles, skersgatvius bei parkus komandos išsiruošė kas bėgte, o kas lengvu žingsniu, spėjant pasimėgauti šeštadienio vėsa.

Interaktyviomis, kūrybiškomis užduotimis grįstas kelias vingiavo nuo Lietuvos nacionalinės bibliotekos iki Kristijono Donelaičio paminklo, nuo valstybės pažinimo centro iki Jurgos Ivanauskaitės skvero… Daugelis nesunkiai atrado Žemaitės skverą, tačiau tik geriausieji išsiaiškino, kur Vilniuje slepiasi Lazdynų Pelėdai skirtas paminklas. Ką jau kalbėti apie Juditos Vaičiūnaitės skėtį. Būtent per tokius literatūros tematika persmelktus punktus keliavo užsiregistravusios komandos. Visgi entuziastingų komandų nesugebėjo paklaidinti žemaitiškai parašytos užuominos ir Valdovų rūmuose net penkiolikai geriausiai pasirodžiusiųjų buvo įteikti prizai. Daugiausia taškų surinko ir nugalėtojos prizai papildė komandos „Stipri jėga” trofėjų kolekciją. Ne tik prizininkų, bet ir nuo pačių jauniausių iki kiek ūgtelėjusių dalyvių šypsenos ir entuziazmas jų veiduose tik patvirtino, kad žaidynės buvo kupinos pažinimo džiaugsmo, azarto ir šventinės nuotaikos. Trispalvės vėliavos puošė ne tik miestą, tačiau ir daugelio aprangas.  

Orientacinių žaidynių organizatoriai siunčia linkėjimus ir padėką dalyviams bei šaunius prizus įsteigusiems rėmėjams. Iki kitų metų.

P.S. Dalinamės viena iš šių metų užuominų (atsakymą rasite kairiajame nuotraukos kampe).